Ga direct naar de hoofdnavigatie Ga naar de hoofdinhoud Ga direct naar de hoofdnavigatie Ga direct naar zoeken
Amsterdam Joods 157820

Geboren

1 apr. 1908
Amsterdam

Aankomst

14 apr. 1945
Dachau

Bevrijd

Dachau
29 apr. 1945

Aanvullingen

RKaas op 24 mei 2025
II Volgens de Bu-KL, DL6292014 is hij op 9-3-45 nog naar Natzweiler gedeporteerd. De “reis” naar Gross Rosen was inderdaad een voetmars, waaraan hij een aantal bevroren voeten had opgelopen. Groet, Reinie Kaas PS, er is ook vanuit Buchenwald een voettocht/dodenmars richting Dachau “georganiseerd”.
Dr R.Kaas op 17 mei 2025
Nog een overlever wiens lijdensweg waarschijnlijk begon bij een Cosel-transport. 5-10-1942 richting Auschwitz, waarschijnlijk eerder afgeze in Cosel. Au-KL:177669 aangekomen in Auschwitz 1-4-44 vanaf 25-1-45 evacuatie vanuit Au-Blechhammer naar Gross Rosen (mars?) 9-5-45 Buchenwald Bu-KL: 126140 Envandaar naar Dachau. Met vr.groet Reinie Kaas

Uw aanvulling

Email en telefoonnummer zullen niet openbaar worden gemaakt. Als er mensen zijn die met u in contact willen komen naar aanleiding van uw aanvulling dan kan het Verzetsmuseum u daarvan op de hoogte stellen. U bepaalt zelf of u daarop in wilt gaan.

Naam *
E-mail
Telefoon
Aanvulling *
Afbeelding
Het Verzetsmuseum wil benadrukken dat opname in het digitaal monument geen eerbetoon inhoudt. De doelstelling van het monument is om een zo compleet mogelijke lijst samen te stellen van alle Nederlanders die in Dachau gevangen hebben gezeten. De genoemde bevrijdingsdatum en -plaats zijn gebaseerd op de naoorlogse kampadministratie. De werkelijke plaats en datum kunnen hiervan afwijken. ´Vrijgelaten´ betekende uitschrijving uit het concentratiekamp. Soms mocht de persoon naar huis. Maar meestal volgde arbeidsinzet in Duitsland en soms overbrenging naar een gevangenis.
Verzetsmuseum Amsterdam behoudt zich het recht voor uw aanvulling te redigeren.